З більш ніж трьох мільйонів американських студентів, що закінчують школу кожного року, близько мільйона продовжують здобувати вищу освіту. Коледж у провідному університеті може отримувати заяви від двох відсотків випускників середньої школи, а потім приймати тільки одного з кожних десяти вступників. Успішні кандидати в такі коледжі, як правило, обираються на основі а) відомостей з їх середньої школи; б) рекомендацій від їх шкільних вчителів; в) їх балів Тесту на перевірку академічних здібностей (SATs).

Система вищої освіти в Сполучених Штатах включає три категорії закладів: 1) університет, що може включати а) декілька коледжів для студентів, які прагнуть здобути ступінь бакалавра (чотири роки) та б) одна або кілька вищих шкіл – аспірантура – для тих, хто продовжує спеціалізовані дослідження поза ступінню бакалавра, щоб отримати ступінь магістра або докторську ступінь, 2) технічні інститути, в яких випускники середньої школи можуть обрати курси тривалістю від шести місяців до чотирьох років і здобути широкий спектр технічних навичок, від укладання волосся та бухгалтерського обліку до комп’ютерного програмування і 3) дворічний, або громадський коледж, після якого студенти можуть працювати за різними професіями або перейти до чотирирічних коледжів.

Будь-яка з цих установ, в будь-якої категорії, може бути державною або приватною, залежно від джерела її фінансування. Деякі університети і коледжі за довгий час здобули репутацію за пропозицію особливо привабливих курсів і за забезпечення їх студентів більш високою якістю освіти. Факторами, що визначають чи установа є однією з кращих, або однією з менш престижних, є: якість викладацького складу; якість науково-дослідного обладнання; обсяг фінансування для бібліотек, спеціальних програм, і т.д.; а також компетентність і число претендентів на прийом, тобто наскільки вибірковою є дана установа у виборі своїх студентів.

Найбільш вибірковими є старі приватні північно-східні університети, широко відомі як Ліга Плюща, включають Гарвардський Редкліфф (Кембридж, штат Массачусетс, у міському районі Бостона), Єльський університет (Нью-Гейвен, штат Коннектикут, між Бостоном та Нью-Йорком), Колумбійський коледж, (Нью-Йорк), Принстонський університет (Нью-Джерсі), Браунський університет, Корнельський університет, Дартмутський коледж; Пенсильванський університет. Зі своїми традиціями і усталеною репутацією вони займають таку позицію в американському університетському житті, як Оксфорд і Кембридж в Англії, зокрема, Гарвард і Єль. Університети Ліги Плюща відомі вищими школами, які стали центрами інтелектуальної освіти.

На захист використання іспитів як критерію для вступу, адміністратори кажуть, що використання SAT дозволяє справедливо вирішити, кого прийняти, коли вони мають десять чи дванадцять претендентів на кожне місце першокурсника.

На додаток до вивчення вступних вимог коледжу / університету і зборів, американці повинні також знати наступне.

Професійні ступені, такі як Бакалавр права (LL.A.) або Бакалавр богослов’я (BD) потребують трьох додаткових років навчання і вимагають спочатку здобуття студентом ступені Бакалавра гуманітарних наук (B.A.) або Бакалавра прикладних наук (B.S.).

Вищі школи в Америці нагороджують ступенями Магістра та Доктора і гуманітарних, і прикладних наук. Плата за навчання на цих програмах є високою. Курси для більшості вищих ступенів можуть бути закінчені за два чи чотири роки. Дисертація потрібна для ступеня Магістра; ступінь Доктора вимагає мінімум двох років курсової роботи поза рівнем ступеня Магістра, успішного складення кваліфікаційного іспиту, знань однієї або двох іноземних мов та / або знань інструменту дослідження (наприклад, статистики) і завершення докторської дисертації.

Кількість кредитів, нарахованих за кожен курс, відноситься до числа відпрацьованих годин. На університетському рівні студент зазвичай обирає близько п’яти трьохгодинних курсів на тиждень кожного семестру. (Семестри, як правило, продовжуються з вересня до початку січня та з кінця січня по кінець травня). Кредити заробляються відвідуванням лекцій (або лабораторних занять) і успішним виконанням завдань та складенням іспитів. Один кредит зазвичай дорівнює одній годині заняття в тиждень в одному курсі. Три-кредитний курс Лінгвістики, наприклад, може включати одну годину лекцій плюс дві години семінарів щотижня. Більшість студентів проходять 10 курсів в навчальний рік і зазвичай потрібно чотири роки, щоб виконати вимоги ступеню Бакалавра – пройти близько 40 тригодинних курсів або 120 кредитів.

В американській системі вищої освіти кредити для наукової роботи можуть передаватися між університетами. Студент може накопичувати кредити в одному університеті, передавати їх до другого і в кінцевому підсумку отримати диплом там або в третьому університеті.

Організація та структура системи освіти в США

Навчальний рік зазвичай продовжується дев’ять місяців, з початку вересня до середини червня. Загальну модель організації називають планом 6-3-3, вона включає в себе початкову школу в класах з 1 по 6, середню школу в класах з 7 по 9 і старшу школу в класах з 10 по 12. Більш старий план 8-4, однак, в якому класи з 1 по 8 були початковою школою та з 9 по 12 – середньою школою, продовжує використовуватись в багатьох населених пунктах. Існує також план 6-6, класи з 1 по 6 – в початковій школі і з 7 по 12 – в середній школі. Сьогодні уніфіковані системи, що працюють як з початковими, так і середніми школами, найбільш часто використовують план 6-3-3 або варіант 6-2-4. Тим не менш, існує багато варіантів з цього приводу у Сполучених Штатах.

Дошкільна освіта: введення дитини у формальну освіту, як правило, відбувається в класах дитячих садків, що працюють в системі більшості державних шкіл. Багато систем також забезпечують дитячі ясла. Вікова група зазвичай чотири і п’ять років. Ці дошкільні освітні програми підтримують тісні відносини з домом та батьками, і прагнуть дати дітям корисний досвід, який підготує їх до початкової школи. Програми є гнучкими і призначені, щоб допомогти дитині культивувати впевненість у своїх силах, навчитися ладити з іншими, і формувати хороші звички працювати і грати.

Початкова школа: Основною метою початкової школи є загальний інтелектуальний і соціальний розвиток дитини від 6 до 12 або 15 років. Учбовий план варіюється залежно від організації та освітніх цілей окремих шкіл і співтовариств. Більш менш традиційна програма складається з навчання призначених предметів. Переведення з одного класу до іншого базується на досягненні учнем навичок читання, письма, орфографії, арифметики, історії, географії, музики і мистецтва.

Середня школа: Більшість учнів слідують курсу, який включає в себе англійську мову, природничі науки, суспільні науки, математику та фізичне виховання. Факультативні предмети можуть бути обрані в області іноземних мов, образотворчого мистецтва і професійно-технічної освіти. Учні, як правило, обирають близько половини своєї роботи з дев`ятого по дванадцятий клас.

Більшість молодих американців закінчують школу з дипломом середньої школи після успішного завершення певної кількості курсів.

Студенти, як правило, оцінюються від А (відмінно) до F (не складено) у кожному курсі, який вони обирають, на основі результатів проміжних тестів протягом року, участі у дискусіях і виконання письмових та усних завдань. Локально розроблені річні екзамени проводяться в багатьох школах. Деякі штати, такі як Нью-Йорк, дають загальнодержавні іспити, що підготовлені державним департаментом освіти.

Студенти отримують “табелі успішності” принаймні два рази на рік (у деяких шкільних округах – до шести разів), які вказують на оцінки, що вони отримали по кожному з предметів, які вивчають. Середні школи зберігають шкільну “академічну довідку”, яка підсумовує обрані курси і оцінки, отримані кожним студентом. Копія академічної довідки, як правило, представляється на розгляд в коледж, коли студент подає документи до вступу.

Потенційні студенти коледжів зазвичай складають вступні випробування у коледж протягом останніх двох років середньої школи.

 1. Вимоги до вступу в коледж та університет:
 • заява, що включає персональну інформацію;

звіт зі старшої школи, що включає категорію класу, академічну довідку зі списком усіх курсів і всіх оцінок, отриманих у середній школі, з курсами, що не були здані або проходились повторно; результати тестів, бали SAT, Відбіркового тесту та ACT, і загальна оцінка характеру заявника, що складається з таких якостей як академічна мотивація, творчість, самодисципліна, лідерство, впевненість у собі, привітність, почуття гумору, і т.д.;

SAT (Standardized Aptitude Test) – тест на перевірку академічних здібностей. Необхідний для вступу у вузи США і Канади; оцінює загальне знання літератури, історії та математики. Розрізняють два рівні тестування: перевірка базових знань з математики та англійської мови і тести з різних академічних дисциплін.
Відбірковий тест – екзамен з майбутньої спеціальності. На відміну від тесту на здібність до навчання (SAT) визначає рівень знань випускників шкіл у конкретній сфері (часто в сфері передбачуваної спеціалізації в університеті).
ACT (Тест американського коледжу) – один з тестів в системі тестування студентів при вступі в університет чи переході з одного університету в інший. Визначає загальний освітній рівень абітурієнтів з англійської мови, математики, гуманітарних та природничих наук. Кількість балів – від 1 до 36. Щороку цей тест проходять близько 1,2 млн. людей.
 • одна або декілька рекомендацій від шкільних учителів;
 • особистий коментар щодо основних позапрограмних заходів, хобі, спеціальних нагород або призів, досвіду роботи або подорожей, освітніх та / або кар’єрних цілей і причин вибору саме цього університету;
 • особисте інтерв’ю.
 1. Управління та організація: Голову університету зазвичай називають Президентом, іноді Ректором. Його головними помічниками є Віце-президенти, директори, декани та керуючі справами (завідуючі комерційною частиною). Кожен університет складається з ряду підрозділів, що називаються Коледжем або Школою. Завжди існує Коледж Гуманітарних і Прикладних наук та кілька професійних шкіл, наприклад, один підрозділ університету може називатись Медичний Коледж, у той час як ще один з того ж університету може називатись Школа Права; тобто підрозділи університету, що забезпечують професійну освіту, можуть називатись або коледжами, або школами, без будь-якої різниці в значенні.
 1. Викладачі: Викладацький склад американського університету називається факультетом. Штат факультету складається з професорів і викладачів. Звання ад’юнкт-професорів, доцентів відповідають британським званням лекторів або доцентів.
 1. Постійна посада – означає, що викладач став повноцінним і постійним членом академічного складу університету; забезпечує викладачу право продовження роботи без дискримінації скорочення заробітної плати, якщо не буде вагомих причин для звільнення. Зазвичай постійна посада додається до звання доцента і професора, які продемонстрували досконалість викладацької, наукової та службової діяльності.
 1. Розвиток кар’єри та працевлаштування – сервіс академічного консультування, який надає найактуальнішу інформацію про кар’єрні області та індивідуальне консультування і планування кар’єри. Працевлаштування в університетах США не гарантується.
 1. Радник – співробітник університету, який забезпечує консультування та консультаційні послуги, щоб допомогти у прийнятті рішень щодо курсів, спеціальностей, професійних планів, можливостей для кар’єрного зростання та особистих справах.
 1. Підготовка вчителів: Усі штати вимагають ступінь бакалавра для викладання у молодших класах. Сорок сім штатів вимагають ступінь бакалавра в якості мінімальної підготовки для викладання в середніх школах; три штати і округ Колумбія вимагають п’ять років навчання або ступінь магістра. Багато державних та приватних коледжів та університетів було затверджено і акредитовано для підготовки вчителів. В університеті типова програма навчання вчителя продовжується чотири або п’ять років. Вона включає в себе поєднання традиційних академічних предметів і професійних курсів, таких як методика викладання та педагогічна психологія. Часто включається практика на чотири або шість місяців, або в школі при коледжі, або в державних школах. Випускники коледжів гуманітарних наук, які не мають програму педагогічної освіти, можуть, як правило, здобути кваліфікацію на п’ятому році магістерської програми.
 1. Ступені: Кандидат у бакалаври (молодший спеціаліст) — Кандидат у бакалаври гуманітарних наук (A.A.), Кандидат у бакалаври прикладних наук (A.S.) — зазвичай надаються місцевими або дворічними коледжами по закінченню двох років навчання — це той же рівень, як після завершення перших двох років чотирирічного коледжу або університету; студенти з А.А. або А.S. можуть перевестись до чотирирічних установ.

Ступінь бакалавра зазвичай потребує чотирьох років академічного навчання після одержання диплому середньої школи: ступінь Бакалавра гуманітарних наук (B.A.), Бакалавр прикладних наук (B.S.); Бакалавра освіти (В.Ed.); Бакалавра мистецтв (B.F.A.), і т.д.

Ступінь магістра – програми, що ведуть до ступеня, як правило, вимагають 1 або 2 років поглибленого навчання на курсах та семінарах випускного рівня. Часто вимагається дисертація або фінальний усний чи письмовий іспит. (М.А. – Магістр гуманітарних наук, і т.д.)

Ступінь доктора – зазвичай Доктор філософських наук (Ph.D.) (рівний російському кандидату наук, філології і т.д.) – найвищий академічний ступінь, він вимагає мінімум двох років курсової роботи поза рівнем ступеня магістра, успішного складення кваліфікаційного іспиту, знань однієї або двох іноземних мов та / або знань інструменту дослідження (наприклад, статистики) і завершення докторської дисертації.

image-vo

 1. SATТест на перевірку академічних здібностей (математика та вербальні здібності), використовується з 1947року: 1600 балів — хороший результат; 400 балів — поганий.

SAT складають в 11-му класі середньої школи (близько 1,5 мільйона студентів складають його щорічно.)

Багато педагогів відзначають, що оцінки SAT пов’язані з сімейним доходом – чим вищий дохід, тим вище бали SAT, а деякі меншини не отримують хороших оцінок через низькі доходи і погані школи. SAT може складатись два або три рази (в 11-му і 12-му класах), як правило, починаючи з PSAT (preliminary – попередній) – тесту для надання студентам вправ на розминку для SAT і визначення їх ймовірного діапазону оцінки.

ACT — Тест американського коледжу — подібний до SAT, але оцінює соціальні и природничі науки. ACT складається на вимогу певного коледжу або університету. (Близько 200,000 студентів складають його щороку.)

Обидва тести широко використовуються в процесі вступу в коледжі та університети США. Їх результати направляються в коледжі або університети, до яких студенти подали документи. ACT складають лише один раз.

Відбіркові тести – спеціальні тести з дисципліни, що необхідна в деяких коледжах для вступу.

 1. Академічний рік, як правило, триває дев’ять місяців, або два семестри по чотири з половиною місяці кожен. Заняття зазвичай починаються у вересні і закінчуються в липні. Є літні заняття для тих, хто хоче поліпшити оцінки або взяти додаткові курси.

Впродовж однієї чверті або семестру студент вивчатиме одночасно чотири або п’ять різних предметів. Успіхи студентів часто оцінюються за допомогою опитувань (короткі усні чи письмові тести), курсових робіт і випускного іспиту з кожному курсу. За окрему частину роботи студент отримує оцінку, яка допомагає визначити його фінальний бал. Табель студента складається з його балів з кожного курсу.

Бали у коледжі виставляються кожним викладачем на основі роботи в класі та іспитів, як правило, за п’ятибальною шкалою, з літерами, що вказують рівень досягнення. А – найвища оцінка, вказує на чудове виконання завдання, а далі літери проходять крізь B, C, D до Е чи F, що означає невиконання. Багато шкіл визначають очки для кожної оцінки (A = 5, б = 4, і т.д.), щоб можна було підраховувати середній бал. Як правило, мінімальний середній бал (3,5 балів) потрібний, щоб продовжити вчитися в школі і отримати вищу освіту.

 1. Студентська фінансова допомога – суми грошей для студентів, які потребують фінансової допомоги, щоб вступити до коледжу.

Коли сім’я звертається по допомогу, проводиться аналіз доходів батьків; Фінансова допомога, як правило, присуджується в рамках комплекту: частина гранту (грант не повинен бути погашений, частини можуть надходити з кількох джерел: федерального, державного, приватної стипендії, стипендії коледжу); частина кредиту (повинен бути погашений після коледжу); частина роботи (коледжі, як правило, очікують студентів, що потребують фінансової допомоги, щоб заробити частину грошей, які їм потрібні, працюючи влітку на території кампуса).

 1. Спілка студентів. Є кілька національних громадських об’єднань студентів. Найбільшою і найактивнішою є Національна студентська асоціація Сполучених Штатів, зі штаб-квартирою у Вашингтоні, округ Колумбія (USNSA).

Багато чого з культурного та оздоровчого життя в університеті створено та проведено студентськими групами. Вони фінансують або беруть участь у концертах, виставах, дискусіях, форумах і фестивалях. Вони мають різні клуби, кіно товариства, джазові групи, газети, журнали, радіостанції, спортивні події. У багатьох університетах центром цієї соціальної і культурної позакласної діяльності є Спілка студентів. Деякі громадські коледжі або університети підтримують основні послуги резидентів, братство та жіночі клуби, та студентські союзи.

Є також велика кількість національних братств і жіночих клубів з відділеннями (філіями) майже в 500 коледжах і університетах. Ці організації, товариства, названі грецькими літерами, є нащадками бібліотеки 18 століття і соціальних клубів, які процвітали у ранніх американських коледжах.

Жодне товариство не має більше однієї філії в одному коледжі. У той час як ці товариства є секретними за характером, надмірне підкреслення ритуалу або таємниці в їх поведінці виникає рідко. Грецький алфавіт, як правило, використовується в назвах братства, жіночого клубу або філії. Звичайною практикою для студентів конкретного братства стало проживати разом під час їхнього курсу коледжу в їх “філії” – будинку. Студенти, які живуть за межами коледжів або університетів, живуть в кооперативах (кооператив житлових асоціацій, що забезпечують житлом), мебльованих будинках або житлових комплексах.

Британські та американські університети

Британські та американські університети схожі в своєму прагненні до знань в якості мети, але зовсім різні за своєю організацією і роботою.

Англійські університети і коледжі, через свою вибірковість у прийомі, відносно невеликі. Американські університети, які поєднують у собі ряд різних коледжів і професійних шкіл, великі, іноді від 20000 до 25000 студентів в одному кампусі. Педагогічні коледжі і політехнікуми є альтернативою університетському курсу для деяких студентів в Англії, та створюються для певних цілей. На відміну від цього, практично всі освітні, інженерні та бізнес школи є невід’ємними частинами університетів у Сполучених Штатах. В Англії університети отримують близько 70% від їх фінансової підтримки в рамках Парламентських субсидій. Подібним чином у Сполучених Штатах державні установи отримують близько 75% своїх коштів з місцевих, державних і федеральних джерел, але приватні коледжі та університети отримують мало або зовсім не отримують державної підтримки. В Англії особиста фінансова допомога надається урядом для понад 80% студентів через місцеві органи управління освітою в залежності від доходу батьків. У США допомога студенту призначається університетом або організацією, що фінансує, і забезпечується приватними організаціями та державними або федеральними органами влади. Очевидно, британські та американські університети мають аналогічні освітні цілі, але різні способи досягнення цих цілей.