Дорогі випускники Українсько-американського гуманітарного інституту «Вісконсинський Міжнародний Університет (США) в Україні»!

Дорогі студенти Українсько-американського університету Конкордія!

Дорогі викладачі, співробітники, друзі, партнери і колеги раніше Українсько-американського гуманітарного інституту «Вісконсинський Міжнародний Університет (США) в Україні» (ВМУУ), а нині – Українсько-американського університету Конкордія!

Вітаю всіх вас із закінченням двадцятирічної діяльності нашого з вами міжнародного вищого навчального закладу і вступом у нове – третє десятиліття!

Перше двадцятиріччя нашої з вами співпраці і спільної діяльності в сфері науки, вищої освіти, морально-етичного виховання і культурного обміну пролетіло досить швидко. Про основні наші з вами результати роботи і кар’єрне зростання наших випускників ми намагаємося постійно інформувати всіх на нашому сайті.

Зараз, у зв’язку з офіційним приєднанням до складу засновників нашого інституту відомого американського університету Конкордія, що має кампуси в штаті Вісконсин (м. Мекуон) і в штаті Мічиган (м. Енн Арбор), а також з подальшим перейменуванням ВМУУ в Українсько-американський університет Конкордія (УАУК), я хотів би привернути вашу увагу до слова «Конкордія» і того смислового навантаження, що несе це слово.

Слово «конкордія» в перекладі з латині означає гармонію, буквально – «з одним серцем», взаєморозуміння, злагода. У міфології Конкордія – це римська богиня гармонії. Також зі словом «конкордія» тісно пов’язані «Книга згоди» і «Формула згоди» – відомі символічні видання лютеран. Часто слово «конкордія» зустрічається в назвах відомих канадських та американських університетів (систем університетів «Конкордія»).

Продовжуючи свою діяльність в якості міжнародного вищого навчального закладу і орієнтуючись на університетські системи «Конкордія», ми спільно з нашими партнерами і співзасновниками університету Конкордія штату Вісконсин розробили концепцію «ДУХУ Конкордії» для визначення і затвердження в житті УАУК правил і норм для повсякденного застосування.

В УАУК ми будемо використовувати термін «ДУХ Конкордії» для позначення способу життя студентів у період їх навчання в УАУК і подальшої професійної діяльності – роботі на благо суспільства.

ДУХ Конкордії має на увазі чесність, відкритість, прозорість і якість переданих викладачами студентам знань, демократичність відносин як у команді всіх співробітників УАУК, так і студентської сім’ї УАУК.

Також ДУХ Конкордії стверджує у взаєминах всього колективу співробітників і колективу студентів УАУК принципи гармонії, взаєморозуміння, злагоди, дружби і поваги один до одного.

ДУХ Конкордії позначає рівність прав усіх викладачів, працівників, студентів і слухачів УАУК, усвідомлену необхідність якісного виконання всіма без винятку своїх функціональних і моральних обов’язків на користь собі, оточуючим колегам, рідному колективу і на благо всього суспільства.

ДУХ Конкордії – це образ і спосіб життя багатонаціонального колективу викладачів і студентів УАУК по справедливості, по розуму, по честі.

ДУХ Конкордії – це багаторічна дружба і співпраця випускників і працівників раніше Українсько-американського гуманітарного інституту «Вісконсинський Міжнародний Університет (США) в Україні», а нині – Українсько-американського університету Конкордія.

ДУХ Конкордії, в умовах кризи моральних і духовних цінностей, етнічних воєн і жахливих військових конфліктів, допомагає нам залишатися нормальними цивілізованими людьми, співчувати скривдженим, переживати чужий біль і страждання, постійно розвиватися самим і допомагати розвиватися своїм народам і державам.

ДУХ Конкордії – це орієнтація на світові людські цінності, мораль, етику, демократію і надання допомоги тим, хто її потребує.

Прошу вашої підтримки в утвердженні ДУХУ Конкордія в УАУК.  Якщо ми будемо завжди дотримуватися ДУХУ Конкордії, то ми обов’язково доб’ємося бажаного, переможемо і створимо цивілізоване суспільство Знань!

(Послання від ректора УАУК професора Олександра Романовського, 1 березня 2018 р.)