Британська стипендіальна програма для школярів

Українсько-американський університет Конкордія (УАУК), продовжуючи ініціативу Асоціації керівників шкіл України, здійснює загальне адміністрування конкурсу HMC Projects як Національний координатор програми в УкраїніУкраїнські школярі – переможціконкурсу отримають можливість з 1 вересня 2018 року розпочати дворічне навчання в одній з приватних шкілпансеонів Великої Британії за програмою «шостого класу» з повною або частковою стипендією від Асоціації директорів приватних шкіл Великої Британії – організатора конкурсу.

Конкурс відбувається у два етапи. У першому турі проводиться реєстрація бажаючих і відбір учасників у чотирьох регіональних центрах України (Київ, Київська область, Харків, Львів) українськими жюрі. Фіналісти першого туру запрошуються до центру HMC Projects в Україні  Національного координатора програми в Україні Українсько-американського університету Конкордія, де з ними проведуть співбесіду представники HMC Projects з Великої Британії і визначать переможців конкурсу.

Стипендіати не лише ознайомляться з британською системою освіти і отримають неоціненну практику англійської мови, а й матимуть змогу скласти випускні шкільні екзамени у Великій Британії.

Зміст програми

Асоціація директорів приватних шкіл (НМС) Великої Британії разом з Aсоціацією керівників шкіл України (АКШУ) та Українсько-американським університетом Конкордія за підтримки Міністерства освіти і науки України проводять конкурс для учнів старших класів на отримання повної або часткової стипендії для навчання протягом 1–2 років в одній з приватних шкілінтернатів Великої Британії за програмою «шостого класу» з метою ознайомлення з британською системою освіти і отримання практики англійської мови.
До конкурсу запрошуються учні як зі шкіл – членів АКШУ, так і з інших шкіл України. На рік виділяється від 3 до 8 стипендій. Можлива кількість переможців від України на 2018 році оргкомітетом не розголошується.
Конкурсний відбір проводять представники НМС з Великобританії. За організацію проведення конкурсу в Україні з цього року відповідає Українсько-американський університет Конкордія (стара назва Вісконсінський Міжнародний Університет (США) в Україні). АКШУ координує відбір кандидатів у регіонах і консультує конкурсантів на першому етапі відбору.

Завершивши навчання, стипендіати матимуть змогу скласти випускні шкільні екзамени у Великій Британії.

Додаткова інформація англійською мовою:

Історія конкурсу в Україні

Конкурс на отримання стипендій від приватних шкіл-пансіонів Великої Британії стартував у Кіровограді (зараз – Кропивницький) у 90-их роках, а меценатом українського проекту виступав британець українського походження. У 2008 році організацією конкурсу почала опікуватися Aсоціація керівників шкіл УкраїниЗа період з 2009 по 2017 рік 57 старшокласників з України отримали стипендії на навчання у Великій Британії за програмою HMC Projects для старшокласників країн східної та центральної Європи. З цього навчального року Національним Координатором HMC Projects в Україні обрано Українсько-американський університет Конкордія.

Вимоги до кандидатів

 1. Вік кандидатів має бути від 16 до 17,5 років на 1-ше вересня навчального (2018) року.
 2. Кандидати повинні відповідати всім перерахованим нижче критеріям:
 • вміти спілкуватися, висловлювати свої думки, писати більш-менш грамотно англійською мовою;
 • мати переважно високі (9–12 балів) оцінки у навчанні;
 • розуміти та виконувати правила, встановлені британською школою;
 • культурно поводитись і гідно представляти свою країну;
 • бути комунікабельними, активними та доброзичливими;
 • виявляти бажання не лише сумлінно навчатись, а й брати активну участь у позакласній роботі навчального закладу;
 • не мати серйозних проблем із здоров’ям.
 1. Заробітна платня батьків кандидатів за рік не повинна перевищувати 30000 фунтів стерлінгів (для претендентів на повну стипендію).
 2. Кандидати повинні бути готові підтвердити надану інформацію належними документами (шкільні табелі, похвальні грамоти, медична довідка, довідки про доходи батьків тощо).

Обов’язки переможців

 1. Батьки / члени сімей кандидатів повинні надати письмову згоду на участь своєї дитини у проекті.
 2. Батьки / члени сімей переможців конкурсу мають бути готовими до 1 липня 2018 року сплатити вступний внесок у розмірі 1250 фунтів стерлінгів на рахунок центру НМС в Британії, частина якого передбачається для використання стипендіатами.
 3. Батьки / члени сімей переможців самостійно сплачують транспортні витрати та оплачують отримання паспорту й візи, а також відповідають за своїх дітей під час канікул (Різдвяних і Пасхальних).
 4. Переможці власноруч підписують всі документи. Заповнення електронної анкети й надсилання поштою друкованого варіанту пакету документів до координаційного центру конкурсу в Києві – обов’язкові.
 5. Переклад усіх необхідних документів англійською мовою повинен бути засвідчений нотаріально.
Як взяти участь у конкурсі
 
Конкурс на отримання стипендії оголошується на національному рівні щоосені (зазвичай у жовтні), на вебсторінках HMC Projects і Національних Координаторів розміщується інформація про контактних осіб і їхні адреси.
 
Заявки на участь у конкурсі приймаються виключно через Національного Координатора HMC Projects у листопаді, а відбіркові інтерв’ю відбуваються у січні або лютому. У вересні переможці конкурсу розпочинають навчання.
 
Національний Координатор HMC Projects в Україні
 

25 січня 2018 р. був підписаний МЕМОРАНДУМ  ПРО СПІВПРАЦЮ між Українсько-американським університетом  Конкордія (Україна) та HMC Projects у центральній та східній Європі (Велика Британія), що має на меті об’єднати зусилля для ефективної реалізації британської стипендіальної програми, яка надає можливість обдарованим українським школярам отримати повну або часткову стипендію на дворічне навчання у приватних школахпансіонах Великої Британії за програмою «шостого класу» із складанням міжнародних випускних іспитів.

Починаючи з 2018 року, Національний Координатор HMC Projects в Україні – Українсько-американський університет Конкордія – на етапі відбору учасників діятиме у регіонах через свої регіональні представництва. Якщо ваша школа / освітня установа зацікавлена у тому, щоб представляти і адмініструвати програму на місцевому рівні, напишіть нам на адресу hmcprojects@wiuu.edu.ua або зверніться до нас іншим зручним для вас способом:
 
Українсько-американський університет Конкордія
Поштова адресавул. Тургенєвська 8/14, м. Київ, 01054
Тел./Факс+380 44 236 9085тел.: +380 44 236 1916
Організація і хід конкурсу в Україні
 
Конкурс відбувається у два етапи: попередній відбір учасників на регіональному (місцевому) рівні і відбіркові інтерв’ю з представниками HMC Projects з Великої Британії на національному рівні. Зареєструватися на участь можна надіславши заявку на електронну адресу hmcprojects@wiuu.edu.ua або заповнивши електронну форму на нашій вебсторінці: http://www.concordia.edu.ua/home/hmcprojects/ (англійською мовою) або http://www.concordia.edu.ua/uk/home/hmcprojects/ (українською мовою), коли оголошується конкурс на наступний навчальний рік.
 
Розклад цьогорічного конкурсу:
 
Жовтень 2017 року: було оголошено конкурс; у місцевих (регіональних) центрах були зареєстровані організаційні комітети і жюрі; було складено списки претенднтів на стипендію за регіональними центрами.
 
12–18 листопада 2017 року: у кожному з місцевих (регіональних) центів відбулося попереднє відбіркове письмове тестування учасників, яке мало на меті оцінити рівень володіння ними англійською мовою.
25 листопада 2017 року: кожний центр склав список осіб, рекомендованих до інтерв’ю з представниками HMC Projects з Великої Британії і надав його Національному Координатору (з протоколами).
 

Перейдіть за посиланням, щоб побачити список конкурсантів, рекомендованих до інтерв’ю з представниками HMC Projects з Великої Британії цього року.

 
1–5 грудня 2017 року: кандидати надіслали повні електронні заявки і пакет аплікаційних документів Національному Координатору.
 
Грудень 2017 року: було складено списки (розклад) для відбіркових інтерв’ю з британськими представниками; електронні заявки кандидатів було передано інтерв’юерам.
 
Січень 2018 року: відбулися інтерв’ю (співбесіди) представників HMC Projects з 17 українськими кандидатами (25 січня).
Лютий 2018 року: представники HMC Projects з Великої Британії обрали переможців і 20 лютого оголосили імена. Список переможців. 
З 1 вересня 2018 року українські школярі почнуть навчання у британських школах за програмою «шостого класу» (GCE A levels):

Наступні події:

 • Березень – травень 2018 року: майбутні стипендіати листуються зі школами, які для них було обрано; школи надсилають фомальні запрошення.
 • Червень – липень 2018 року: оформлення запиту на візу;
 • Червень – серпень 2018 року: придбання квитків (централізоване й узгоджене з Національним Координатором) і підготовка виступу – презентації своєї країни для настанової сесії у Кембриджі.
 • Кінець серпня – початок вересня 2018 року: від’їзд до Великої Британії.

Більше інформації за посиланнями: