Британська стипендіальна програма для школярів

Українсько-американський університет Конкордія (УАУК), продовжуючи ініціативу Асоціації керівників шкіл України, здійснює загальне адміністрування конкурсу HMC Projects як Національний координатор програми в УкраїніУкраїнські школярі – переможціконкурсу отримають можливість з 1 вересня 2018 року розпочати дворічне навчання в одній з приватних шкілпансеонів Великої Британії за програмою «шостого класу» з повною або частковою стипендією від Асоціації директорів приватних шкіл Великої Британії – організатора конкурсу.

Конкурс відбувається у два етапи. У першому турі проводиться реєстрація бажаючих і відбір учасників у чотирьох регіональних центрах України (Київ, Київська область, Харків, Львів) українськими жюрі. Фіналісти першого туру запрошуються до центру HMC Projects в Україні  Національного координатора програми в Україні Українсько-американського університету Конкордія, де з ними проведуть співбесіду представники HMC Projects з Великої Британії і визначать переможців конкурсу.

Стипендіати не лише ознайомляться з британською системою освіти і отримають неоціненну практику англійської мови, а й матимуть змогу скласти випускні шкільні екзамени у Великій Британії.

Зміст програми

Асоціація директорів приватних шкіл (НМС) Великої Британії разом з Aсоціацією керівників шкіл України (АКШУ) та Українсько-американським університетом Конкордія за підтримки Міністерства освіти і науки України проводять конкурс для учнів старших класів на отримання повної або часткової стипендії для навчання протягом 1–2 років в одній з приватних шкілінтернатів Великої Британії за програмою «шостого класу» з метою ознайомлення з британською системою освіти і отримання практики англійської мови.
До конкурсу запрошуються учні як зі шкіл – членів АКШУ, так і з інших шкіл України. На рік виділяється від 3 до 8 стипендій. Можлива кількість переможців від України на 2018 році оргкомітетом не розголошується.
Конкурсний відбір проводять представники НМС з Великобританії. За організацію проведення конкурсу в Україні з цього року відповідає Українсько-американський університет Конкордія (стара назва Вісконсінський Міжнародний Університет (США) в Україні). АКШУ координує відбір кандидатів у регіонах і консультує конкурсантів на першому етапі відбору.

Завершивши навчання, стипендіати матимуть змогу скласти випускні шкільні екзамени у Великій Британії.

Додаткова інформація англійською мовою:

Історія конкурсу в Україні

Конкурс стартував у Кіровограді (Кропивницький) у 90-их роках, а у 2008 році на звернення Посольства у Великій Британії до правління Aсоціації керівників шкіл України (АКШУ) про співпрацю з Асоціацією директорів приватних шкіл Великої Британії, за підтримки Міністерства освіти і науки України розпочато участь  в проектах НМС, які проводяться в рамках освітніх програм Великої Британії для старшокласників країн східної та центральної Європи. Меценатом українського проекту також виступає британець українського походження. За період з 2009 по 2017 рік 57 старшокласників з України отримали стипендії на навчання у Великій Британії за програмою HMC Projects.

Вимоги до кандидатів

 1. Вік кандидатів має бути від 16 до 17,5 років на 1-ше вересня навчального (2018) року.
 2. Кандидати повинні відповідати всім перерахованим нижче критеріям:
 • вміти спілкуватися, висловлювати свої думки, писати більш-менш грамотно англійською мовою;
 • мати переважно високі (9–12 балів) оцінки у навчанні;
 • розуміти та виконувати правила, встановлені британською школою;
 • культурно поводитись і гідно представляти свою країну;
 • бути комунікабельними, активними та доброзичливими;
 • виявляти бажання не лише сумлінно навчатись, а й брати активну участь у позакласній роботі навчального закладу;
 • не мати серйозних проблем із здоров’ям.
 1. Заробітна платня батьків кандидатів за рік не повинна перевищувати 30000 фунтів стерлінгів (для претендентів на повну стипендію).
 2. Кандидати повинні бути готові підтвердити надану інформацію належними документами (шкільні табелі, похвальні грамоти, медична довідка, довідки про доходи батьків тощо).

Обов’язки переможців

 1. Батьки / члени сімей кандидатів повинні надати письмову згоду на участь своєї дитини у проекті.
 2. Батьки / члени сімей переможців конкурсу мають бути готовими до 1 липня 2018 року сплатити вступний внесок у розмірі 1250 фунтів стерлінгів на рахунок центру НМС в Британії, частина якого передбачається для використання стипендіатами.
 3. Батьки / члени сімей переможців самостійно сплачують транспортні витрати та оплачують отримання паспорту й візи, а також відповідають за своїх дітей під час канікул (Різдвяних і Пасхальних).
 4. Переможці власноруч підписують всі документи. Заповнення електронної анкети й надсилання поштою друкованого варіанту пакету документів до координаційного центру конкурсу в Києві – обов’язкові.
 5. Переклад усіх необхідних документів англійською мовою повинен бути засвідчений нотаріально.

Хід конкурсу і реєстрація учасників

Конкурс відбувається у два етапи.

У першому турі проводиться реєстрація бажаючих і відбір учасників у чотирьох регіональних центрах України (Київ, Київська область, Харків, Львів) українськими жюрі. Для реєстрації необхідно надіслати електронного листа на адресу hmcprojects@wiuu.edu.ua або звернутися до відповідного (найближчого) регіонального центру не пізніше 6 листопада 2017 року.

За відбір кандидатів у Київькій області, Харкові та Львові відповідають регіональні центри АКШУ:

Київська область

14 листопада, о 13:30

Гімназія №1

Поштова адреса: вул. Ярослава Мудрого 54, м. Біла Церква

Тел./факс: (045) 635 1977

Е-mail: 1gimnasi-bts@ukr.net

Контактна особа: Наконечний Сергій Павлович, директор

м. Харків 17 листопада, о 14:00

Спеціалізована школа №73

Поштова адреса: вул. Корчагінців 24, м. Харків

Тел.: (057) 710 0190

Факс: (057) 711 9120

Е-mail: sch73kh@ukr.net

Контактна особа: Михайленко Тетяна Василівна, директор

м. Львів 9 листопада, о 15:30, к. 4

НВК «Школа-садок «Софія»

Поштова адреса: вул. Героїв Крут 27, м. Львів

Факс: (032) 270 4711

Е-mail:  escuela80@ukr.net

Контактна особа: Яцишин Марія Петрівна, заступник директора з НВР

Е-mail :   yatsyshyn_mariya@ukr.net

Тел.: (098) 402 5858

За відбір кандидатів у Києві відповідає Українсько-американський університет Конкордія за підтримки АКШУ:

м. Київ 18 листопада, о 10:00

Українсько-американський університет Конкордія

Поштова адреса: вул. Тургенєвська 8/14, м. Київ, 01601

Тел. / факс: (044) 236 9085, (044) 236 1916

Е-mail:  hmcprojects@wiuu.edu.ua

Цього року зареєструватися також можна за зверненням до представників АКШУ:

Козіної Ірини Петрівни (попереднього багаторічного Національного координатора програми в Україні). Віце-президента АКШУ

Тел.: (096) 879 8779

або

Слобоженко Майї Володимирівни, ліцей №38 ім. В.М. Молчанова

Тел./факс: (044) 486 8768

Е-mail:  lyceum38@gmail.com

Важливо: Кандидати з інших регіонів України реєструються в Києві.

Регіональні оргкомітети повідомляють кандидатам дату проведення конкурсу та співбесіди (орієнтовно у період з 11 по 18 листопада). І тур конкурсу проходить у письмовій та усній, за необхідності, формі. Переможцями стають ті, хто набирає найвищий бал серед учасників (але не нижче 9 балів).

Перший тур завершено!

Перейдіть за посиланням, щоб побачити список конкурсантів, рекомендованих для участі у другому турі Програми – інтерв’ю з представниками HMC Projects з Великої Британії.

Після оголошення переможців конкурсанти мають час до 1 грудня на оформлення пакету документів, який (разом з електронною анкетою) надсилається на адресу Національного координатора програми в Україні:

Українсько-американський університет Конкордія

Поштова адреса: вул. Тургенєвська 8/14, м. Київ, 01601

Тел. / факс: (044) 236 9085, (044) 236 1916

Е-mail:  hmcprojects@wiuu.edu.ua

У січні 2018 року фіналісти першого туру запрошуються до центру HMC Projects в Україні – Українсько-американського університету Конкордія, де з ними проведуть співбесіду представники HMC Projects з Великої Британії. Імена переможців конкурсу будуть оголошені у лютому–березні 2018 року.

Календар конкурсу

  І тур
Жовтень Створюється жюрі – оргкомітети (3–5 осіб), оголошується конкурс, складаються списки бажаючих в регіональних центрах.
Листопад

11–18

Проводяться конкурси на базі регіональних центрів АКШУ(Київ, Біла Церква, Харків, Львів), обираються переможці.

Точну дату на тижні кожен регіональний центр встановлює самостійно.

Не пізніше 1 грудня найкращі роботи з домашнім завданням «Personal Essay» (бажано в друкованому вигляді) разом із заповненими електронними анкетами, згодою батьків, фотокартками, протоколами комісій, роботами кандидатів тощо надсилаються до центру HMC projects в Україні.
  ІІ тур
Грудень Центр HMC Projects в Україні працює з документами, складає списки кандидатів на інтерв’ю з представниками з Великої Британії, проводить консультації, відправляє документи претендентів до британського центру.
Січень Проводяться інтерв’ю з представниками HMC Projects з Великої Британії (дата уточнюється).
Лютий – березень Підбиваються підсумки конкурсу, оголошуються переможці.
Квітень – травень Переможці та батьки / сім’ї переможців листуються з обраними для них британськими школами, уточнюють деталі, отримують формальне запрошення від школи.
Червень – липень Оформлюються документи для від’їзду до Британії.
Серпень Здійснюється організоване придбання квитків. Делегація переможців готує виступ у Кембриджі.
Кінець серпня – початок вересня Переможці від’їжджають до Великої Британії.

Інформація для батьків конкурсантів

За посиланням нижче ви знайдете інформацію для батьків / членів сімей претенденів англійською мовою. Учасники повинні перекласти й пояснити батькам умови конкурсу.

Information for parents

Пакет документів, який необхідно заповнити для участі у ІІ турі:

Заповнену електронну анкету надсилайте за адресою: hmcprojects@wiuu.edu.ua