Виробнича практика – в оздоровчому таборі.

Володимир Грицай – студент ІУ курсу спеціальності «Міжнародний бізнес» та міжнародної програми ВВА виробничу практику проходив влітку 2017 року в оздоровчому комплексі «Бригантина» в якості керівника гуртка  англійської мови з дітьми  7 – 15 років.

Володимир ділиться враженнями від проведеної практики: «Директор табору та старший вожатий допомогли створити необхідні умови та налагодили ефективну співпрацю та комунікацію для проходження практики та активного фізичного і творчого розвитку та відпочинку дітей.

Дитячий оздоровчий комплекс  забезпечений комфортними, просторими та гарно провітрюваними аудиторіями з кондиціонерами, спортивним та іншим корисним інвентарем, який став у нагоді для реалізації різних видів діяльності та реалізації моєї мети перебування – допомогти дітям усвідомити важливість англійської мови для їх майбутнього та зруйнувати стереотипи вивчення англійської мови у середніх закладах освіти, повернути живий інтерес дітей до навчання як любові до науки, так і до вивчення англійської мови зокрема. Нестандартний підхід та оригінальність методів викладання викликало неймовірне прагнення дітей приходити на зайняття, незважаючи на те, що діти прагнули відпочити від школи та інших турбот.

Укомплектованість спортивного центру, хореографічної, сценічної площадок та клубу комплексу, допомогла створити комфортні умови праці для проведення спортивно-оздоровчих ігор, заходів та різних колективно-творчих справ, а також масових свят, концертів, конкурсів, вікторин та квестів. На території комплексу дуже чисте повітря, завдяки розміщенню табору на березі моря, старанно зроблених уквітчаних трояндами газонів, великої кількості декоративних скульптур по всій території, розкішних фонтанів з чистою питною водою, що прикрашають територію табору. Присутній басейн, який діти обожнюють завдяки завжди чистій воді, що часто слугував ареною змагань з плавання або водного поло. Також ми використовували басейн для гри «Слова», під час якої активно передавали один одному м’яча, проговорюючи при цьому англомовне слово на різну тематику.

Великим плюсом цього комплексу являється те, що він знаходиться на узбережжі Чорного моря, де надзвичайно чистий пісок і цілюща глина. Одним із нестандартних підходів до вивчення англійської мови було те, що діти бажали займатися на узбережжі моря, у затишній альтанці і я з радістю йшов їм на зустріч.

Без сумніву, табір залишив приємні спогади у хлопчиків і дівчаток, які оздоровлювалися тут. Бо кожна дитина брала участь у різноманітних заходах, квестах, якими були наповнені неповторні літні будні. Квести, конкурси, вікторини, спортивні змагання, розважальні програми  формували у дітей прагнення бути першими, прагнення до перемоги, знань, зміцнювали почуття колективізму, дружби та виховували у дітей почуття справедливості. Пікніки та екскурсія на природу виховували у дітей почуття любові до всього живого, бережливого ставлення до всього, що їх оточує. «Біржі праці», що діяли на території комплексу розвивають вміння та навички праці, вчать доводити розпочату справу до кінця. Діти вчаться працювати самостійно, прагнуть досягти чогось власними силами. На території комплексу діяла дуже велика кількість гуртків, таких як: оригамі, малювання, виготовлення прикрас, квілінг, паперова пластика, виготовлення фото рамок і багато інших, включаючи наш гурток англійської мови «Аккорд».

Грали ми в різні ігри в різні періоди, наприклад: «Ритм», «30»,«Путаниця», «Ніжки», «Двадцятка», «Скульптура» і т.п. Багато було конкурсів, квестів: «Є контакт», «Сонячний зайчик», «Тур де Франс», «Скринька Пандори», «Дабл-датч», «Загублений світ» і багато інших квестів, до яких був включений оригінальний, нестандартний підхід до вивчення англійської мови; проводились різноманітні спортивно-масові змагання з баскетболу, волейболу, регбі, тенісу, де діти могли проявити свій фізичний розвиток. Свої інтелектуальні здібності діти представили на інтелектуальних іграх «IQ-buttle», «Найрозумніший», «Брейн-ринг».

В кінці кожного дня, під вечір, наш загін збирався гуртом біля корпусу, де ми разом з вожатими проводили традиційну «Свічку», суть якої полягає в тому, що кожна дитина передавала палаючу і нічній темряві свічку іншій, і при цьому ділилася своїми враження від минулого дня, розповідала про те що їй сподобалося, а що ні, ділилася враженнями про табір загалом та про гуртки, які їм більше всього подобаються. Приємним враженням було те, що багато дітей позитивно згадували уроки англійської мови, та приємно відгукувались про вчителя і бажали таких вчителів до себе у школу.

Вдало, гарно, цікаво вдалося провести і залікові заняття «Последний огонёк у костра», що я вважаю найромантичнішим моментом за час перебування у таборі. А також фінальний концерт, на якому наш гурток англійської мови показав феєричні номери та свої знання з англійської мови перед усім табором (майже 600 дітей). Серед наших номерів були такі постанови: солоспів англомовної пісні Adele – Rolling in the Deep, дитячий танець під англомовну пісню «Cool Sports Fitness Song», дитяча постанова «Bingo», та на завершення – акробатично-танцювальний номер, у якому брав участь весь наш гурток.

Слід відмітити «Школу акторського майстерства», в ході якої юні актори отримали навички підготовки до драматичних конкурсів, відновили знання літературних надбань світу, та перевірили власну логіку. Організували та виготовили власними руками колективну роботу «Долоньки на пам’ять». Всі цікаві моменти фіксувалися нашим медіа клубом, і викладались на офіційному сайті – http://www.brigantinacamp.com.ua/, до якого мають доступ всі бажаючі.

Отже, я намагався проводити різноманітні заходи, враховуючи вікові та індивідуальні особливості дітей, їхні можливості, нахили, інтереси, здібності, а також всі напрями виховання, щоб формувати всебічно-розвинену, гармонічну особистість дитини. Адже характерною особливістю мого загону та гуртку англійської мови є: емоційність і допитливість, прагнення перевірити, випробовувати свої  сили, бажання фантазувати, відкривати таємниці і прагнення до перемоги.

На мою думку, саме літня пора і є найкращим періодом для поглиблення своїх навичок з англійської мови, є періодом зміцнення здоров’я дітей, фізичного загартування, духовного збагачення, випробування своїх сил у праці, роботи у колективі, активного фізичного відпочинку, яскравих вражень, самодіяльності, творчості, активного пізнання природи, друзів, і себе!

Все це я намагався реалізувати у своїй роботі в ході літньої виробничої практики. Вивчаючи психологію, педагогіку, різні методики, а також, маючи невеликий поки досвід практики з дітьми і у таборі, я зробив для себе висновки: «Як важливо багато знати та уміти, щоб життя дитини зробити легшим та цікавим.»

За всі розмаїття заходів, змістовну роботу, наявний досвід роботи з дітьми, уміння робити презентації я щиро вдячний викладачам Вісконсинського Міжнародного Університету в Україні. Я дуже радий, що випробував свої сили в ролі вчителя.

Висновок напрошується сам: якщо педагоги-організатори, аніматори, вожаті та, насамперед, вчителі творчо підходять до проведення дозвілля дітей, глибоко опрацьовують зміст нових форм організацій цікавих колективних творчих справ, добре володіють методикою організації різних заходів – вони на правильному шляху до формування самодостатньої особистості.