On the occasion of the Vyshyvanka Day, our student Anastasiia talks about the Ukrainian traditions of embroidery:

“За нагодою Всесвітнього дня вишиванки, я хотіла би розповісти про важливу роль, яку моя родина відіграє у збереженні та просуванні українського традиційного вишивання. Наша родина має давню традицію – вишивати рушники, що є символом нашої національної культури. Так рушники вишивала моя прабабуся, зараз вишиває бабуся та мама. Бабуся у нас вишиває не тільки рушники, а й різні картини, скатертини, подушки. Рушник супроводжував українців протягом усього життя, від народження і до самої смерті. Вважалося, що вишиті рушники мають особливу силу та магію, а тому мали велике велике значення і  використовувалися в різних життєвих ситуаціях. У будинку моєї прабабусі завжди було видно вишиті рушники, розміщені на покуті, освяченому місці, де родина збиралася на спільну трапезу та молитву. У нашій родині вишитий рушник завжди вважався цінним предметом, до якого усі й досі відносяться з великою шаною.”