Books about good and evil are eternal!

Yekaterina Rybalkina, I year student, speciality “International Economic Relations + BBA”:

“У сучасному житті книга несправедливо втрачає свою актуальність. Нас захопив інтернет, але тільки гортаючи сторінки паперового видання, ми поринаємо в захоплюючі сюжети творів. Я люблю різні книги: про кохання, детективи, мотивуючі, автобіографічні про видатних людей. Але книга, яку я можу перечитувати знову і знову, – це «Майстер і Маргарита» Михайла Булгакова. Сюжет цієї книги настільки захоплюючий, що за ним зроблено безліч  театральних постановок та декілька фільмів. Цей роман надзвичайний. У ньому Булгаков висвітлює сутність людської душі, яка стає перед вибором: любов у злиднях  чи заможне сите життя. Насамперед, це твір про кохання Маргарити до бідного майстра і її вагання про своє майбутнє. Автор хоче нам донести вічну боротьбу добра і зла, тому в книзі розкриваються дві сюжетні лінії: Москва 30-х років і далеке минуле в часи біблійних розповідей Ісуса Христа. Цей роман можна перечитувати кілька разів і щоразу відкривати для себе щось нове, те, чого раніше не помічав. Недарма ж книга й досі залишається загадкою для нас. Багато науковців досліджують роман, намагаючись зрозуміти весь його підтекст та ідею, закладену письменником. Історія його написання оплетена легендами, і ніхто не може точно пояснити, що стало поштовхом для створення такого складного й різностороннього твору. Відомо одне: роман «Майстер і Маргарита» — це шедевр світової літератури, якому немає рівних. Цей світовий бестселер вчить нас, що за своє кохання потрібно боротися і ніколи не можна здаватися.

Мене настільки вразила ця книга, що я стала цікавитися моментами з біографії Михайла Булгакова та його іншими творами, такими, як “Біла гвардія”. А нещодавно я відвідала музей письменника на Андріївському узвозі. Пишаюся тим, що живу в одному місті з таким видатним літератором, як Булгаков Михайло Опанасович. Я впевнена в тому, що багато поколінь ще будуть захоплюватись цим романом, бо такі теми, як кохання, добро і зло, – вічні!”