Змішане навчання

Корисні матеріали

Організація навчального процесу за системою змішаного навчання
Детальніше…

ОРГАНІЗАЦІЯ НАВЧАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ ЗА СИСТЕМОЮ ЗМІШАНОГО НАВЧАННЯ

Університет в організації навчального процесу запроваджує систему змішаного навчання.
Змішане навчання – це технологічна готовність викладачів, студентів і закладу освіти, а також ґрунтовна методична підготовка кожної дисципліни, вибір оптимальної моделі навчального процесу, проектування сценарію навчання як послідовності дій та досвіду, що його здобувач отримає впродовж курсу, деталізована підготовка й організація не лише аудиторних занять, а насамперед самостійної роботи студентів.
Якісно впроваджене змішане навчання суттєво покращує освітній процес. Технологічні рішення здатні забезпечити доступність матеріалів, можливість постійної підтримки студентів, зручність контролю процесу навчання, автоматизацію частини роботи викладача. Методичні підходи забезпечують занурення студентів у процес навчання, засвоєння матеріалу, ефективну взаємодію між суб’єктами навчання, персоналізацію навчання.

Організація навчального процесу під час карантину буде мати зміщення на онлайн навчання, після виходу з карантину – на офлайн навчання.
Побудова навчальних занять під час карантину: усі навчальні заняття проходять в онлайн, на офлайн виносяться: Midterm, Final, захист проектів, 2-3 заняття – консультації ( за вимогою студентів або потребою викладача).
Після карантину зберігається повністю проведення навчальних занять в офлайні за розкладом і тільки деякі заняття можуть проводитися в онлайн.

Вимоги  щодо методичного забезпечення  навчальних занять

ВИКЛАДАЧАМИ – обов’язково:

  1. 17 занять (в т.ч. Midterm, Final), Syllabus ;
  2. Одне заняття в онлайн, це:

               – відео-лекція в Zoom (обов’язково записується і викладається на youtube) або запис відео до терміну проведення заняття (обов’язково викладається на youtube);

               – матеріали на Moodle ( презентації, тести (квізи, задачі,кейси), література, різні посилання;

               – чат/форум для обговорення питань курсу (складних, цікавих, перед та після Midterm, Final).

  1. Midterm, Final, захисти проектів, консультації перед Midterm, Final та 2-3 заняття з важких тем проводяться в аудиторії (як правило), в онлайн тільки з використанням Zoom і айпас.
  2. Усі відео завантажуються на окремо створений youtube-канал і студентам дається посилання на нього.
  3. Тести (квізи, задачі, кейси) проводяться тільки в Moodle +Zoom!.
  4. Домашні завдання обов’язкові ( враховувати, що на підготовку студенти повинні витрачати не більше 3 годин)
  5. Використання тільки платформи Zoom ( кожний викладач реєструє свій особистий Zoom) і проводить навчання з його використанням.
  6. Перевірка дотримання вимог до проведення занять за змішаною системою проводиться: на період викладання курсу – не менше 2 разів завідувачем кафедри; щотижня – деканатом.

Викладач самостійно обирає форми та методи проведення занять, ураховуючи, що не всі студенти можуть бути присутні ( долучені студенти дистанційної форми навчання).
Навантаження викладачів розраховуємо за системою стаціонару – тобто, де це доцільно поділ 2– 4 курсів на 2 групи. Першокурсники на заняття з дисциплін «Англійський твір», «Ділова англійська мова», «Комп’ютерні науки» діляться на групи з розрахунку не більше 25 студентів у групі.

СТУДЕНТІВ:

  • студент повинен дотримуватися дедлайну щодо виконання завдань, після Мідтерму і Файнелу ніякі завдання не приймаються;
  • студент повинен терміново (протягом 1-2 днів) попередити викладача та деканат про можливі збої в роботі інтернету чи наявних гаджетів;
  • студент може виконувати Мідтерм чи Файнел в аудиторії або з власного комп’ютера за можливості забезпечити своє робоче місце необхідними технічними засобами ( комп’ютер з окремою веб – камерою або ноутбук з вбудованою веб – камерою, гарнітура – навушники з мікрофоном з широкосмуговим інтернетом) та підписавши додаткову угоду з деканатом.

Вимоги щодо технічного забезпечення навчальних занять

ВИКЛАДАЧАМИ:

  1. Вся навчальна робота здійснюється тільки через корпоративні електронні пошти.
  2. Викладачі повинні бути забезпеченими:  (частково – за власні кошти, частково – технічні засоби, виділені університетом ) індивідуальними засобами навчання в онлайн – режимі (комп’ютери, ноутбуки, веб-камери, гарнітура – навушники з мікрофоном)
  3. Викладачі повинні знати досконало та використовувати в своїй діяльності систему Zoom ( з використанням безкоштовного акаунта -40 хвилин), яка буде пріоритетною у використанні в навчальному процесі

СТУДЕНТАМИ:

  1. Уся навчальна робота здійснюється тільки через корпоративні акаунти студентів.
  2. Студенти повинні бути забезпеченими, за власні кошти, персональними засобами навчання в онлайн- режимі ( комп’ютер з окремою веб- камерою або ноутбук з вбудованою веб- камерою, гарнітура – навушники з мікрофоном, широкосмуговим інтернетом)

ЗРАЗОК  Силабусу
Детальніше…

Методичні рекомендації до складання Силабусу
Детальніше…

Що таке Силлабус і для чого він
Відео

Допоміжні матеріали
Детальніше…