СТИПЕНДІАЛЬНА ПРОГРАМА

ДВОРІЧНОГО НАВЧАННЯ У БРИТАНСЬКІЙ ШКОЛІ-ПАНСІОНІ

ВІД

HMC PROJECTS У ЦЕНТРАЛЬНІЙ І СХІДНІЙ ЄВРОПІ

Конкурс на навчальний рік 2019/2020 завершено!

Якщо ви бажаєте отримати більше інформації про хід цьогорічного конкурсу, перейдіть за посиланням: КОНКУРС 2018/2019 (початок навчання – вересень 2019 року).

Конкурс на наступний рік (початок навчання – вересень 2020 року) буде оголошено у жовтні 2019 року.

Загальна інформація

HMC (Headmasters’ and Headmistresses’ Conference – Конференція директорів і директрис) – це асоціація, що об’єднує керівників багатьох чільних незалежних приватних шкіл Великої Британії. HMC Projects – британський трастовий фонд, який організує дві стипендіальні програми (повну і часткову) для талановитих і здібних школярів віком 16–17 років з недостатньо забезпечених сімей у країнах центральної і східної Європи. Кожного року HMC Projects відбирають близько 90 школярів і розподіляють їх на навчання у 60 школах-пансіонах в усіх частинах Великої Британії за повною дворічною програмою «шостого класу» зі складанням міжнародних випускних іспитів A levels», «International Baccalaureate» або «Scottish Highers»).

Стипендіати HMC Projects обираються з 14 країн: Вірменії, БосніїГерцоговини, Болгарії, Хорватії, Чеської республіки, Естонії, Грузії, Молдови, Чорногорії, Угорщини, Сербії, Словакії та України. З часу створення HMC Projects у 1992 році близько 1800 юнаків і юнок отримали стипендії від різних шкіл-пансіонів у Великій Британії і, у деяких випадках, за її межами. 62 українців здобули стипендії за програмою HMC Projects з 2009 по 2018 роки.

Конкурс на отримання стипендії від приватних шкіл-пансіонів Великої Британії оголошується на національному рівні щоосені (зазвичай у жовтні); на вебсторінках HMC Projects і Національних Координаторів розміщується інформація про контактних осіб і їхні адреси. Заявки на участь у конкурсі приймаються через Національного Координатора у вашій країні – Українсько-американський університет Конкордія – у листопаді. Відбіркові інтерв’ю відбуваються у січні або лютому. Школярі-переможці, яким надано стипендію, розпочинають новий навчальний рік у вересні.

Стипендіальна програма стартувала у Кіровограді (зараз – Кропивницький) у 90-их роках, а меценатом українського проекту виступив британець українського походження. У Кропивницькому стипендія відома як «Ельворті-НМС». З 2008 по 2017 рік організацією конкурсу опікувалася Aсоціація керівників шкіл України. З вересня 2017 року за організацію конкурсу в Україні відповідає Українсько-американський університет Конкордія як Національний Координатор програми HMC Projects.

Щоб дізнатися більше про HMC Projects та стипендіальну програму, перегляньте коротку інформацію про HMC Projects (HMC Projects in brief)  або відвідайте сайт www.hmc.org.uk/projects

Щоб отримати більше інформації про хід цьогорічного конкурсу, перейдіть за посиланням на сторінку Конкурс 2018/2019.

Дві стипендіальні програми:

Є дві паралельні стипендіальні програми для школярів, які розпочнуть навчання у «шостому класі» (спершу терміном на один рік, однак школи, як правило, запрошують школярів-стипендіатів залишатися на другий рік навчання зі збереженням стипендії на повний дворічний курс «шостого класу»):

 • Повна стипендія (Full Scholarship Programme)
 • Часткова стипендія (Reduced Fee Scholarship Programme)

Повні стипендії HMC Projects мають на меті посприяти тим школярам, чиї батьки не можуть дозволити собі сплачувати повну вартість навчання і проживання у британській школі-пансіоні. Школи, які беруть участь у програмі, вважають подібну практику своїм внеском у суспільне благо. Школярів, які здобули повну стипендію, HMC Projects розподіляють по школах, які надали стипендіальні місця. Щоб мати право претендувати на повну стипендію, сукупний дохід батьків учасника (за попередній рік) не повинен перевищувати еквівалент 30000 фунтів. У 2018 році майже 60 школярів здобули повні стипендії.

Імена учнів, які показали себе дуже сильними кандидатами під час відбіркових інтерв’ю, але яким не запропонували повну стипендію, можуть включатися до резерву. Цим кандидатам, а також декільком спеціально відібраним учасникам, дохід батьків яких перевищує 30000 фунтів, але менший від 80000 фунтів за рік, надається можливість подати заявку на отримання часткової стипендії. Британські школи, що запропонували стипендіальне місце/місця, самостійно обиратимуть своїх майбутніх стипендіатів з-поміж усіх кандидатів, які подали заявки на отримання часткової стипендії у даній школі. Школярі, які здобувають часткову стипендію, сплачують лише частину вартості: як правило, 20–25% повної вартості навчання і проживання (від 5000 до 10000 фунтів на рік). HMC Projects не гарантує, що всім рекомендованим ними кандидатам, які подадуть заявки на отримання часткової стипендії, запропонують місце у британській школі. У 2018 році часткові стипендії за програмою HMC Projects вибороли 35 школярів.

Повну інформацію про існуючі стипендіальні програми шукайте на сторінці HMC Projects www.hmc.org.uk/projects

Чи можеш саме ти виграти стипендію?

 • Ти розумний, здібний, легко адаптуєшся до нових умов, маєш різнобічні інтереси, амбітний, цікавий?
 • Отримуєш систематично високі бали у навчанні?
 • Ти дуже добре володієш англійською мовою, усною і письмовою?
 • Ти ініціативна людина?

Чи міг би ти не лише існувати, але й плідно працювати і отримувати задоволення в новому оточенні, далеко від своєї домівки, занурившись у незвичний для тебе підхід до навчання?

Чи зможеш ти збагатити свою нову школу, долучившись до її академічного, соціального, культурного, мистецького, спортивного життя? Ти будеш надихати своїх однокласників?

Ти прагнеш знайти нових друзів і зберегти ці стосунки на все життя?

Чи будеш ти гідним представником своєї країни?

HMC Projects вибиратиме школярів, які, на додачу до значних академічних досягнень, є комунікабельними, здатними швидко адаптуватися, цікавими і щиро зацікавленими в інших людях і точках зору; вони повинні бути яскравими й чарівними особистостями, готовими активно долучитися до життя шкільної спільноти.

Як взяти участь у конкурсі

Щоб подати заявку на участь у конкурсі, потрібно надіслати заповнену аплікаційну форму (завантажується на нашому сайті) на адресу Національного Координатора в Україні – Українсько-американського університету Конкордіяhmcprojects@wiuu.edu.ua – після оголошення конкурсу або заповнити електронну форму попередньої реєстрації на нашому сайті.

Конкурс на навчальний рік 2019/2020 (початок навчання з вересня 2019 року) було оголошено 8 жовтня 2018 року. Наразі відбіркові інтерв’ю завершені, заявки на участь у поточній програмі не приймаються.

Якщо ви бажаєте взяти участь у стипендіальній програмі на навчальний рік 2020/2021 (початок навчання з вересня 2020 року), дочекайтеся оголошення нового конкурсу у жовтні 2019 року.

Щоб отримати більше інформації про хід поточного конкурсу, перейдіть за посиланням на сторінку Конкурс 2018/2019.

Якщо ви не знайдете відповіді на ваші питання на сайті, звертайтеся до нас за адресою hmcprojects@wiuu.edu.ua

Детальна інформація про деталі і графік цьогорічного конкурсу – на сторінці Конкурс 2018/2019.

Обмеження і вимоги до кандидатів

 • Заявки на участь у конкурсі приймаються виключно через Національного Координатора HMC Projects у вашій країні. Чинним Національним Координатором HMC Projects в Україні є Українсько-американський університет Конкордія (колишня назва – Вісконсінський міжнародний університет (США) в Україні).
 • Для участі у програмі вік кандидатів має бути не меншим від 16 років і не більшим за 17 років і 6 місяців на 1-ше вересня навчального року (напр., щоб почати навчання 1-ого вересня 2019 року, дата народження учасника повинна бути у межах від 1-ого лютого 2002 року до 1-ого вересня 2003 року).
 • Кандидати і їхні батьки повинні заповнити всі частини аплікаційної форми, в якій вони мають розповісти HMC Projects про себе і свої досягнення, а також написати, чому вони прагнуть здобути стипендію. Вони також повинні подбати про отримання рекомендацій від своїх вчителів, пройти тестування з англійської мови і, якщо їх буде рекомендовано, відвідати відбіркове інтерв’ю в своїй країні (м. Київ, Україна) з одним або більше представниками НMC Projects з Великої Британії.
 • Батьки, члени сімей та/або опікуни кандидатів повинні підтримувати їхнє бажання виграти стипендію. Ви не маєте права подавати заявку на участь у програмі без згоди своїх батьків!
 • Програма HMC Projects на отримання повної стипендії призначена лише для тих школярів, чиї батьки не мають змоги оплатити повну вартість навчання і проживання у британській школі-пансіоні. Відповідно, сукупний дохід батьків кандидатів не має перевищувати 30000 фунтів (за 2018 рік; після сплати податку на прибуток). Батьки учасників, які подають заявку на отримання повної стипендії, мусять власноруч написати заяву, в якій стверджується, що їхній сукупний чистий прибуток за 2018 рік не перевищив суму, еквівалентну 30000 фунтів стерлінгів. Кандидати, сукупний чистий дохід батьків яких перевищує 30000 фунтів стерлінгів (і знаходиться у межах 30000–80000 фунтів стерлінгів) за 2018 рік, і які, відповідно, не мають права претендувати на повні стипендії, мають можливість подати заявку на отримання часткової стипендії. Якщо сукупний дохід сім’ї перевищує 80000 фунтів, ви не маєте права на участь в обох стипендіальних програмах.
 • Батьки учасників, яких запрошують на відбіркові інтерв’ю, обов’язково заповнюють і надають окрему форму-декларацію про доходи і статки.
 • Школяр має право відмовитись від стипендії, запропонованої йому HMC Projects, якщо він вже навчається в іншій британській приватній (незалежній) школі.

Які матеріальні витрати ви повинні передбачити?

Повні стипендії. Повна стипендія, яка надається школою, покриває повну вартість навчання і проживання (включно з харчуванням і базовими побутовими витратами, зокрема пранням протягом семестру). Для громадян країн, що не входять до ЄЕП (включно з Україною), адміністративний внесок на рахунок HMC Projects становить 900 фунтів; ця сума сплачується HMC Projects батьками всіх стипендіатів HMC Projects як необхідний внесок, що забезпечує фінансування таких витрат, як інтерв’ю, початкова соціальна стипендія (300 фунтів) і матеріальна підтримка школярів під час півсеместрових канікул. Найпізніший термін для оплати адміністративних витрат – 1 липня 2019 року. Цей внесок згодом не відшкодовується.  Окрім цього, батьки стипендіатів сплачують вартість отримання візи і медичного страхування у Великій Британії.

Часткові стипендії. Отримувачі часткових стипендій не сплачують адміністративний внесок і, відповідно, не отримують соціальну стипендію або будь-які інші виплати від HMC Projects. Вашій сім’ї потрібно буде сплатити частину вартості навчання – за звичай, ця сума складає від 5000 до 10000 фунтів щороку.

Учасники конкурсу, яких було рекомендовано для співбесід-інтерв’ю, мають сплатити невелику суму адміністративних витрат на рахунок Націнального Координатора.

Вам доведеться оплачувати дорогу до Великої Британії та додому, від найближчого летовища до школи і назад (включно з основними і півсеместровими канікулами). Очікується, що всі школярі-стипендіати HMCP будуть повертатися до своєї країни на період основних канікул. Однак це не завжди можливо, тому невеликій кількості школярів нададуть можливість проживати в британських сім’ях/гуртожитках під обов’язковим наглядом відповідальних осіб. Окрім того, якщо у вас є друзі/родичі у Великій Британії, ваш син/донька можуть жити у них протягом півсеместрових канікул.

Імовірно, будуть додаткові витрати, які школа включить до семестрового рахунку, що надається школою батькам наприкінці кожного семестру і має сплачуватись до початку наступного семестру. Такі витрати за звичай включають недільні поїздки за межі школи, деякі необхідні канцтовари і спеціалізовані заходи, які не є частиною основної шкільної програми (50–100 фунтів на семестр). Школярі-стипендіати отримуватимуть поради і консультативну допомогу як від школи, так і від НMC Projects стосовно того, як подібні витрати мінімізувати.

Захист персональних даних
Українсько-американський університет Конкордія як Національний Координатор програми в Україні діє відповідно до політики збору, безпеки, використання і зберігання даних, визначеної «ЕйчЕмСі Проджектс у центральній та східній Європі» згідно вимог Загального регламенту захисту даних (Genеral data protection regulation) у Великій Британії.