Внутрішнє забезпечення якості освіти

З метою забезпечення якості освіти в УАУК розроблена Концепція внутрішнього забезпечення якості вищої освіти та Положення про внутрішнє забезпечення якості освіти

Згідно з цими документами відповідальність за забезпечення якості навчання й викладання в УАУК несуть такі керівники та підрозділи УАУК:

  • ректор УАУК;
  • перший проректор (віце-ректор);
  • проректор з міжнародних зв’язків, розвитку та організаційної роботи;
  • проректор з навчально-методичної роботи;
  • проректор з наукової роботи;
  • проректор з питань етнополітики та парламентаризму;
  • декан факультету менеджменту та бізнесу;
  • завідувачі кафедр;
  • керівники структурних підрозділів, підпорядкованих проректору з навчально-методичної роботи і проректору з наукової роботи;
  • вчена рада;
  • студентське самоврядування.

Важливу роль у підтримці сучасного рівня освіти в УАУК відіграють: Рада комплексу “Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова – Українсько-американський університет Конкордія”, запрошені науковці й викладачі академічних наукових установ і ЗВО, провідні фахівці профільних підприємств і організацій України, що є партнерами УАУК у його освітній діяльності.

Питання забезпечення якості навчання постійно розглядаються на засіданнях Вченої ради УАУК, кафедр та Академічної ради.

Вчена рада проводить свої засідання раз на місяць (12 засідань на рік), основні питання:

  • затвердження навчальних програм, навчальних планів, положень, концепцій;
  • підведення підсумків приймальної комісії;
  • підведення підсумків організації навчального семестру та інші.

Засідання кафедр проводяться 1 раз на два місяці (6 засідань на рік).

Зазвичай проводяться спільні засідання трьох кафедр. Основними питаннями обговорення є:

  • затвердження щосеместрово Syllabi;
  • уточнення індивідуальних планів на семестр;
  • підведення підсумків роботи викладачів за семестр;
  • затвердження навантаження на семестр;
  • підведення підсумків успішності студентів
  • затвердження програм вступних іспитів бакалаврів та інше.

Академічна рада створена з метою організації, координації академічних (навчальних) питань та для розгляду спірних питань, які виникають під час навчального процесу. Засідання академічної ради проводиться за необхідністю, але не частіше двох разів на місяць.

Питання, які розглядає Академічна рада:

апеляційні заяви студентів:

  • бажання студента перескласти Мidterm або Final за певних умов, указаних у Положенні про тест-центр;
  • якщо студент не погоджується з оцінкою, яку поставив викладач;
  • якщо студент з поважних причин не може бути присутнім під час складання контролів (Мidterm або Final) або тест-центру;
  • різного роду конфлікти, які виникають між студентом і викладачем;
  • питання списування та плагіату.
Забезпечення якості освіти в ConcordiaUA

Якість освіти – це сукупність великої кількості факторів: кваліфіковані викладачі, мотивовані студенти, профільні партнери, інтеграція у світовий простір, сучасна бібліотека, розвиток дослідницької роботи, акредитація програм, постійне оновлення комп’ютерної та технічної бази, сучасно обладнані комфортні приміщення, наявність якісного Інтернет-зв’язку та Wi-Fi, ліцензоване програмне забезпечення тощо; в ідеалі це – співпраця та зв’язок складових: університет – держава – бізнес, тобто інноваційна модель розвитку за підтримки суспільства та медіа.
Викладачі та адміністрація з дня заснування УАУК були і є одностайними у своїх зусиллях щодо забезпечення якості освіти та академічної доброчесності.

Для підтримання високих освітніх стандартів УАУК приділяє велику увагу процедурам акредитації програм, які акредитовані з 2000 року Міністерством освіти і науки України, міжнародним агентством FIBAA (Німеччина, Австрія, Швейцарія) – з 2012 (MBA) та 2014 (BBA).
УАУК є членом  Міжнародної групи якості CHEA-CIQG (США) з 2018 року.
У січні 2021 року УАУК взяв участь у конференції CHEA-CIQG. Учасники конференції від УАУК:
Ольга Олександрівна Верхогляд – Ph.D. у галузі управління та адміністрування, проректор з наукової роботи, професор кафедри загальноосвітніх дисциплін;
Наталія  Михайлівна Процун, Ph.D. , декан факультету менеджменту та бізнесу, директор Центру дистанційного навчання;
Любов Валеріївна Жарова, доктор економічних наук, старший науковий співробітник, завідувачка та професор кафедри міжнародних економічних відносин, бізнесу та менеджменту.
Наші учасники цієї конференції світового рівня як завжди діляться інформацією з усіма колегами, і ми розглядаємо можливість та шляхи втілення ідей у ​​життя УАУК:
https://www.concordia.edu.ua/2021/02/03/main-ideas-of-the-chea-conference/.

Співпраця з університетами-партнерами за кордоном дає нам розуміння глобального розвитку програм, які ми пропонуємо. Співпраця в програмах подвійного диплома та програмах мобільності вимагає взаємного визнання кредитів. Це означає, що ми працюємо з нашими партнерами над навчальними програмами, описами курсів, навчальними планами, syllabi, системами оцінок, викладачами, ресурсами тощо, щоб програми відповідали взаємним вимогам (Університет штату Міннесота, Університет Rutgers, Університет Конкордія Вісконсин, США; Університет Кобленц-Ландау, Університет Трір, Університет прикладних наук Вормс, Німеччина).
Партнерство з університетами та організаціями забезпечує:

  • розвиток ресурсів – для наших студентів та викладачів доступна відкрита бібліотека підручників університету Міннесоти. Зараз біля 1000 підручників для всіх курсів навчальних програм УАУК можна регулярно використовувати для аудиторних та індивідуальних робіт; студенти, які беруть участь у партнерських програмах, використовують усі наявні ресурси університетів-партнерів;
  • розвиток людських ресурсів – запрошені лектори від партнерів;
  • удосконалення стажування студентів, викладачів та адміністрації;
  • кар’єрний розвиток усіх учасників освітнього процесу.

Структура університету та організація навчальних процесів дозволяють УАУК постійно контролювати якість освіти: Академічна рада, деканат, університетські кафедри, Вчена рада, Наглядова рада, актив студентів, викладачі та більшість студентів концентрують свої зусилля для забезпечення якісного розвитку освіти в університеті.

Для запобігання обману, плагіату та фальсифікацій Академічна рада використовує спеціальний підхід під час іспитів (проміжних та фінальних етапів). Студентам заборонено повторно складати іспити, якщо їх показники були поганими, їм потрібно пройти курс ще раз. Університет співпрацює з компанією Eyepass.tech для забезпечення контролю самостійності роботи студентів, особливо під час Midterms і Finals.
Залучення студентів та викладачів до ухвалення рішень, а також постійне спілкування та взаємодія з усіма стейкхолдерами сприяють позитивній динаміці розвитку якості. Регулярні анкетування студентів з подальшими обговореннями та необхідними змінами, взаємне відвідування викладачів занять забезпечує модернізацію університетських процесів.
УАУК багато років поспіль займає 4-5 місце за балом ЗНО вступників на контракт серед усіх ЗВО (крім медичних) України, що говорить про вмотивованість студентів до навчання.

Той фактор, що студенти навчаються англійською, забезпечує органічне занурення у світову освіту, ресурси, бізнесову та економічну інноваційну спільноту.

Як з нами зв’язатися:

Приймальна комісія

+38(050)331-42-95

Деканат (для студентів)

+38(050)331-24-73

Іноземні студенти

+38(050)440-13-56

E-mail: info@uacu.edu.ua

Приймальна комісія працює за попереднім записом
щодня з 9-00 до 18-00
(у суботу з 10-00 до 16-00)
неділя: вихідний

за адресою:

м. Київ, вул. Тургенєвська, 8-14,
кім. 1-4, приймальна комісія