Олімпіада з ділової англійської мови

ВСЕУКРАЇНСЬКА ОЛІМПІАДА З ДІЛОВОЇ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ

 

Олімпіада з ділової англійської мови – унікальний конкурс, який Українсько-американський університет Конкордія (ConcordiaUA) проводить з 1999 року. Учасники Олімпіади повинні продемонструвати високий рівень знань і володіння комунікативними навичками з ділової англійської мови. Переможці отримують до 100% знижки в оплаті за навчання при зарахуванні до ConcordiaUA. Завантажити інформаційний лист.

 

Дата і місце проведення

Олімпіада проводиться один раз на рік, як правило, у березні або квітні оффлайн (у приміщеннях УАУК за адресою: м. Київ, вул. Олександра Кониського (Тургенєвська), 8/14) або дистанційно (у Центрі дистанційного навчання УАУК). У 2022 року Олімпіада відбулася двічі – навесні і влітку.

Олімпіада з ділової англійської мови – 2024 відбудеться дистанційно у суботу 20 квітня 2024 року. Заявки приймаються до понеділка 15 квітня включно. Зареєструватися можна тут!

Учасники

До участі в Олімпіаді запрошуються учні старших класів середніх загальноосвітніх шкіл, ліцеїв та гімназій, які володіють англійською мовою на рівні В1–С1. Навчальний заклад може направити на Олімпіаду не більше п’яти учасників. Можлива індивідуальна реєстрація.

 

Як взяти участь

Заявку на участь в Олімпіаді можна заповнити на нашому сайті, а також звернутися до нас за телефоном, електронною поштою або факсом. Зареєструватися можна тут!

Отримати оперативну інформацію та поставити свої питання ви також можете у групі “Business English Competition” на Facebook.

м. Київ, вул. Олександра Кониського (Тургенєвська), 8/14, офіс 1-4
+38095-008-5850 (Нижник Тетяна Володимирівна); +38044-236-9085
info@uacu.edu.ua

 

Зміст і структура

Олімпіада має дві частини:

  • тестування, що оцінюється максимум у 100 балів, і
  • усна презентація, яка також оцінюється максимум у 100 балів.

Найбільша кількість балів, які може отримати учасник – 200.

Перша частина – онлайн-тестування, яке відбувається у безпосередньо у день Олімпіади. Тест включає 100 питань різного рівня складності . 

Метою тестування є перевірка знання учасниками лексики з основних сфер бізнесу (напр.: структура компанії, маркетинг, реклама, PR, загальний менеджмент, міжнародна торгівля, фінанси тощо), функціональних фраз презентацій, ділових зустрічей, переговорів, телефонних розмов, письмової комунікації у діловій сфері. Учасники повинні бути обізнаними з основними правилами і принципами професійних комунікативних навичок, а саме телефонних переговорів (ефективні стратегії і структура), презентацій (структура, засоби візуалізації повідомлення, позамовні засоби підсилення ефективності повідомлення тощо), ділових зустрічей і засідань (функції учасників, ефективні стратегії), ділового письма (тон, стиль, базові принципи, формат, структура, типи документів), ділових переговорів (структура, основні принципи); демонструвати знання стратегій працевлаштування; бути знайомими з міжкультурними нормами ділового англомовного спілкування.

Учасникам запропонують завдання різних типів, зокрема підбір пар слів, заповнення пропусків, вибір з кількох варіантів, визначення правдивості інформації тощо.

Друга частина – усна ділова презентація, що готується як домашнє завдання і представляється безпосередньо під час Олімпіади. Загальний бал, який учасник отримує у другому турі, є сумою балів, виставлених Жюрі при оцінюванні презентації у спеціальній формі, яка включає до 20 елементів (зокрема зоровий контакт, використання засобів наочності, відповіді на питання тощо).

Темою презентації має бути вигадана (бажано) або реально існуюча компанія (за винятком Coca-Cola, P&G і подібних). Презентація може включати будь-які аспекти за вибором учасників, наприклад опис структури компанії, її діяльності, продукції, партнерів тощо. Учасники повинні продемонструвати знання тематичної ділової лексики, а також уміння структурувати текст, використовувати наочність, відповідати на запитання, підсумовувати сказане, робити висновки тощо.

Презентація повинна звучати від 7 до 8 хвилин. Якщо учасник перевищує зазначений час, жюрі має право зняти бали.

Дозволяється одна презентація не більше ніж на двох учасників. При цьому кожен учасник оцінюється окремо.

Ефективна презентація повинна відповідати викладеним нижче вимогам:

  • представлятися усно без опори на написаний текст – не читатися
  • доцільно підтримуватися відповідно оформленими засобами наочності
  • відповідати формату саме ділової презентації, а не політичної промови, виступу на науковій конференції, шоу талантів або показу слайдів
  • підтримувати увагу і, ідеально, зацікавленість слухачів протягом звучання
  • тривати не менше 7 і не більше 8 хвилин
  • не використовувати професійно розроблені офіційні презентації у PowerPoint (це обмеження не розповсюджується на дрібну маркетингову продукцію, візитівки, буклети, плакати тощо).

Рекомендовані засоби наочності включають слайди (PowerPoint), роздатковий матеріал, постери, відео, зразки продукції тощо.

Якщо Олімпіада проводиться дистанційно, її структура залишається незмінною: тестування і ділова презентація. У цьому випадку тестування відбувається онлайн у режимі реального часу на платформі Moodle Центру дистанційного навчання УАУК з онлайн-прокторингом через програму відеоконференцзв’язку Zoom. Презентації компаній надсилаються у вигляді відеозаписів. Деталі доступу, посилання для входу в систему Zoom, а також логін і пароль для доступу в Moodle / Центр дистанційного навчання УАУК і пробного тесту учасники отримують електронною поштою після підтвердження реєстрації оргкомітетом.

 

Обмеження

Під час тестування заборонено користуватися словниками будь-якого типу. За спробу використання додаткових ресурсів, в тому числі підказок з боку інших осіб, робота учасника не перевірятиметься.

 

Жюрі

Членами Жюрі є викладачі ділової англійської мови і лектори, які читають лекції з менеджменту й бізнесу в ConcordiaUA, а також представники наших партнерів – університетів, видавництв, підприємств ті інших організацій.

 

Переможці

Троє переможців Олімпіади (або, за рішенням адміністрації ConcordiaUA, шестеро), які посядуть 1–3 місце, мають продемонструвати високий рівень знань і умінь з ділової англійської мови, успішно виконавши всі або більшість конкурсних завдань і, відповідно, отримати найвищі бали в обох турах Олімпіади.

Жюрі може присуджувати додаткові нагороди та спеціальні призи найбільш успішним учасникам, наприклад за найкращий результат в одному з турів Олімпіади, творчий підхід, розробку засобів наочності тощо.

Імена переможців минулорічної Олімпіади (2023) опубліковані у нашій групі на Фейсбуці “Business English Competition”:

  • І місце: Олександр Герасимов (м. Вінниця, комунальний заклад «Подільський науково-технічний ліцей для обдарованої молоді», 9 клас) і Єва Косінова (м. Київ, спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №155 з поглибленим вивченням англійської мови, 11 клас)
  • ІІ місце: Вероніка Гайванович (м. Трускавець, Україна/ м. Чадка, Словацька Республіка; Словацько-англійська секція при гімназії Джозефа Мілослава Гурбана в Чадці, Словаччина, 10 клас) і Анастасія Сусол (м. Луцьк Волинської області, Луцький ліцей №21 імені Михайла Кравчука, 11 клас)
  • ІІІ місце: Богдана Пашук (м. Луцьк Волинської області, Луцький ліцей №21 імені Михайла Кравчука, 11 клас), Марія Годованець (м. Київ, гімназія міжнародних відносин №323 з поглибленим вивченням англійської мови, 11 клас) і Уляна Феденко (м. Київ, спеціалізована школа №211 Оболонського району м. Києва, 11 клас)
  • Переможець письмової частини (онлайн-тестування): Олександр Герасимов (м. Вінниця, комунальний заклад «Подільський науково-технічний ліцей для обдарованої молоді», 9 клас)
  • Переможці усної частини (ділова презентація): Єва Косінова (м. Київ, спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №155 з поглибленим вивченням англійської мови, 11 клас) і Вероніка Гайванович (м. Трускавець, Україна/ м. Чадка, Словацька Республіка; Словацько-англійська секція при гімназії Джозефа Мілослава Гурбана в Чадці, Словаччина, 10 клас)

Рейтинги учасників доступні тут. Усім зареєстрованим учасникам наразі доступний безкоштовний курс ConcordiaUA_Start для знайомства з Університетом.

Приймальна комісія

працює
щодня з 9-00 до 18-00
у суботу з 10-00 до 16-00
(неділя вихідний)

за адресою:
м. Київ, вул. Олександра Кониського (Тургенєвська), 8/14, кім. 1-4

+38(050)331-42-95 – Приймальна комісія
+38(050)331-24-73 – Деканат (для студентів)
+38(050)440-13-56 – Іноземні студенти

Тел.: +38(044)236-90-85

E-mail: info@uacu.edu.ua

Соціальні мережі

Дізнатися більше!

Програма Подвійних Дипломів

Тел.: +38(050)331-42-95

E-mail: info@uacu.edu.ua

Дізнатися більше!