На допомогу студенту

Анастасія Кінаш, доцент, кандидат фізико-математичних наук, завідувач кафедри інформаційних технологій та інновацій:

Вибіркові курси є невід’ємною частиною програми студента під час навчання в університеті, виконання якої є неодмінним. Як і обов’язкові курси, вибіркові поділяються на курси загальної підготовки (Етика бізнесу, Друга іноземна мова, тощо) та професійної підготовки (Менеджмент сталого розвитку, Основи підприємництва, тощо).

Перед початком семестру студентам надається список вибіркових курсів для ознайомлення та подальшої реєстрації на них. Кількість вибіркових курсів, які студент може взяти впродовж семестру регламентується кількістю обов’язкових курсів програми передбачених на семестр. Оптимальна кількість курсів для прослухування впродовж кожного семестру – 5.

В індивідуальному навчальному плані студента (рис.) в другій частині списку наведено приклади вибіркових курсів, які студент може взяти впродовж усього навчання. Проте, це не означає, що саме ці курси повинен брати студент. Кожен студент самостійно обирає курси з переліку наданому деканатом базуючись на особистих рішеннях, цілях, вподобаннях. Незмінним залишається лише кількість вибіркових курсів, які студент зобов’язаний прослухати та успішно скласти (для прикладу, згідно рисунку – 11 курсів).

Студент може обрати одну з траєкторій проходження вибіркових курсів

• обирати курси різного спрямування базуючись на власних зацікавленнях та цілях;
  • обирати курси одного комплексу (курси, що визначають одну зі спеціалізацій відмінну від тої, на якій навчається студент). Це можуть бути наступні комплекси

Для студентів МЕВ та ІТМ

• Principles of Accounting
  • Managerial Accounting
  • Money and Banking
  • Principles of Finance
  • Business Finance

Для студентів МБ, МЕВ та Менеджменту

• Introduction to Programming
  • Analysis and Design of Information Systems
  • Modeling and Forecasting of the Economy
  • Information Assurance and Systems Security
  • Database Management Systems

Для студентів МБ, Менеджменту та ІТМ

• International Management
  • European Integration
  • International Investments
  • European Law
  • Global Marketing Strategies

Решту курсів студент обирає різного спрямування базуючись на власних зацікавленнях та цілях.

Другий підхід дозволяє цілісно та ґрунтовно опрацювати окрему категорію та отримати комплексні знання.

Незалежно від того, яку траєкторію обере студент, потрібно пам’ятати декілька загальних правил

• Обов’язкові курси програми не можуть рахуватись як вибіркові;
  • Усі вибіркові курси в програмі повинні бути різні;
  • Вибіркові курси розбиті за роками навчання, під час яких їх найдоцільніше прослуховувати;
  • Можливість обрати курс відкривається лише за умови успішного складання пререквізитів цього курсу.”