Студентські ініціативи університету

Українсько-американський університет Конкордія прагне до всебічного  розвитку потенціалу особистості здобувачів освіти. Впродовж академічного року наші студенти мають можливість долучатися до величезної кількості активностей та пропонувати свої. 

Впродовж багатьох років завдяки плідній співпраці університету з Торгово-промисловою палатою України наші студенти мають можливість бути безпосередніми учасниками В2В-переговорів українських підприємців з бізнесменами всього світу. 

Розширює цей досвід Київська торгово-промислова палата та Міжнародний Трейд-клуб в Україні, який об’єднує понад 60 дипломатичних та торгових представників зарубіжних посольств в Україні.

Наприкінці 2021 року студенти 2 та 3 курсу організували LaunchPad Startup Club, метою якого є створення та підтримка студентських стартапів академічною та бізнес-орієнтованою спільнотою університету.

Талановиті студенти талановиті у всьому! Щорічний конкурс талантів кожного разу нам про це нагадує (автори картин – Анастасія Кошарна, Анастасія Баюк, Анастасія Чубенко):

Кожного року до Дня народження Тараса Григоровича Шевченка викладачі та студенти висловлюють свої роздуми, читають вірші та малюють картини, постери до річниці від дня народження національного поета. Роботи Анжеліки Галасюк та Анастасії Кошарної:

Окрема подія студентського життя – святкування Всесвітнього дня поезії. З 2016 року студенти та викладачі читають вірші улюблених поетів та діляться своїми відео у соцмережах з хештегом #ConcordiaUAPoetryDay

Популяризуючи та поширюючи світом українську культуру, святкуємо Всесвітній день вишиванки, ділимося своїм баченням українського традиційного вишитого одягу. 

Не забуваємо про навколишній світ та долучаємося до акції «Greening the Planet» благодійного фонду «Озеленення України». Ціль проєкту – привернути увагу до проблем екології та відновлення екосистеми планети, сформувати позитивний імідж України у світі через колективну історію успіху та об’єднання людей планети довкола боротьби з глобальними екологічними викликами.

Європейський день мов відзначаємо 26 вересня. Свято було встановлено 6 грудня 2001 року Радою Європи за підтримки Європейського Союзу з метою надихнути жителів Європи на вивчення мов, адже збереження та розвиток мов, зокрема малих, декларується як офіційна мовна політика Євросоюзу. Єврокомісія зазначає, що Європейський день мов ставить за мету прийти від популяризації мультилінгвізму до вивчення громадянами ЄС іноземних мов упродовж життя та неурядового співробітництва.

Не оминаємо щорічний наймасовіший національний флешмоб осені до Дня української писемності та мови – Радіодиктант національної єдності.

Наші теплі, домашні та родинні традиції допомагають студентству університету відчувати зв’язок навіть на відстані. Кожного року перед Різдвом ми ділимося рецептами та фото святкових страв та новорічних декорів.

Бізнес-орієнтовані воркшопи у FedorivHub, 1991 Civic Tech Center, TedTalks, ЦеХаб, American House Kyiv, Unit City – важлива частина професійного розвитку студентів.

Не залишаються без уваги й волонтерські зусилля наших студентів. Наша студентка Катерина Бондар з серпня 2022 року є членкинею Ірпінської молодіжної ради і представляє молодь, яка після деокупації Ірпеня змотивована відбудовувати та покращувати життя міста-героя після війни. Однією з масштабних активностей Ірпінської молодіжної ради було Екошоу – волонтерська ініціатива зі збору сміття на час. 

Студентка 4 курсу Анастасія Черепащук разом з командою волонтерок Екодії моніторить 24 області України та фіксує випадки потенційної шкоди, завдані довкіллю внаслідок широкомасштабного вторгнення росії: «Ми отримуємо інформацію із офіційних джерел і заносимо її до бази даних, яка формує інтерактивну мапу: https://ecoaction.org.ua/warmap.html…. Зібрана інформація та її наявність у відкритому доступі допомагають тримати тему шкоди довкіллю у фокусі уваги як українських, так і міжнародних медіа. До прикладу, на основі цієї бази свої матеріали створювали такі всесвітньо відомі видання, як: The Washington Post, The Independent, The Wall Street Journal, CNN, Le Monde, Euronews, Politico та багато інших.”

На початку повномасштабного вторгнення велика кількість наших студентів, які знаходилися у різних частинах світу, виходили на протести у своїх містах. На фото – наш студент Терешкін Паскуале з українською діаспорою, яка проживає в невеликому місті на півдні Італії  Castrovillari регіону Calabria вийшли на вулиці, задля того, щоб звернути увагу мешканців ЄС на проблему, яка безсумнівно торкається кожного європейця.

Ніхто не був осторонь. Наша студентка Анастасія Стец: «Ми зараз у Польщі та влаштовуємо щотижневі ярмарки української їжі для поляків. Ліпимо вареники та пельмені. Гроші йдуть біженцям.»

А це – наш студент Арсеній Літус та фото з заходу, організованому з діаспорою українців в Канаді на річницю вторгнення, збирає донати та привертає увагу до ситуації в Україні.